מדפסות, מכונות צילום, פקסים

המדריך המושלם לקניית מדפסת


המדריך המושלם לקניית מדפסת

המדריך המושלם לקניית מדפסת

כאשר אנו חושבים לקנות מדפסת הדבר הראשון שעולה לנו לראש, הוא: איכות ההדפסה. אנו לרוב מחפשים מדפסת שתדפיס באיכות מושלמת.
בישראל ובעולם קיים מגוון רחב של מדפסות. החל מהפשוטות ביותר, שבדרך כלל נועדו לשימוש ביתי ועולות כ- 300 ש"ח ליחידה, וכלה באלו המתוחכמות יותר שלרוב נועדו לחברות או משרדים ועולות כ- 9000 ש"ח ואף יותר.
ישנן שתי טכנולוגיות עיקריות בהן מדפסות עובדות:

1. הזרקת דיו.
2. לייזר.

האופצייה הראשונה: הזרקת דיו
הזרקת דיו הינה טכנולוגיית ההדפסה הכי נפוצה כיום בשוק. אומנם היא נחשבת פחות איכותית ואמינה מטכנולוגיית ההדפסה בלייזר, אבל אחזקתה או המוצרים עליה היא מתבססת, זולים יותר. יחד עם זאת, שימוש אינטנסיבי בה, עלול לייקר את כדאות השימוש בה בגלל מחיר מיכלי הדיו הגבוה יחסית.

האופצייה השנייה: לייזר
זוהי טכנולוגיה יותר אמינה מזו של הדיו. אומנם איכות ההדפסה שלה טובה מזו של הדיו והעלות להדפסת דף גם כן נמוכה יותר מזו של הדיו, אך מחיר המדפסת עצמה גבוה יותר, בעיקר בזן המדפסות הצבעוניות שלה.

אחרי שבחרנו את טכנולגיית ההדפסה הרצויה לנו, בין אם זו הדפסה בדיו ובין אם זו הדפסה בלייזר, נצטרך להחליט איזו סוג מדפסת נקנה.

סוגי המדפסות העיקריות:

1. מדפסות מקצועיות- מדפסות אלו מיועדות לשימושיים גרפיקאיים. אלו הן מדפסות גדולות יחסית, המכילות פונקציות מתוחכמות והן יקרות יחסית.

2. מדפסות לבית – מדפסות אלו הן קטנות יחסית וזולות. הן פחות מהירות ומציעות פחות פונקציות שימוש.

3. מדפסות עם אלמנטיים ספציפיים- אלו הן מדפסות ייעודיות להדפסות תצלומים דיגיטאליים או הדפסות צבע איכותיות או לחילופין, מדפסות משולבות הכוללות סורק אופטי פנימי ומודם וכך ניתן במדפסת אחת: לצלם מסמכים, לסרוק, לפקסס וגם להדפיס.


בחירת המדפסת המתאימה ביותר עבורכם, תעזור לכם לחסוך בהוצאות. סוגי המדפסות היכולות גם לשמש כמדפסות ביתיות הן:

 מדפסת פשוטה של הזרקת דיו - טווח המחירים של מדפסת זו נע בין 250 ל- 500 ש"ח. מדפסת זו תפיק לך תמורה סברה עבור המחיר. תוכל להשתמש בה בשביל הדפסת טקסט ואף גרפיקה צבעונית. החסרון שלה נעוץ בעובדה שהיא מגיעה עם מיכלי דיו קטנים אשר ייאלצו אותך להחליפם לעיתים קרובות ובכך ייקרו מאוד את עלות החזקתה. לכן, מדפסת זו מתאימה לאלו הממעיטים להדפיס.

 מדפסת חצי-מקצועית של הזרקת דיו – מדפסת זו עולה בין 450 ש"ח ל- 700 ש"ח. זהו דגם המתאים לאלו המדפיסים הרבה כוון שהיא מדפיסה מהר, וכן כוון שיש בה יותר תכונות ממדפסת הזרקת הדיו פשוטה.

 מדפסת הזרקת דיו לתצלומים- מדפסות אלו מתמחות בהדפסת תצלומים דיגיטליים. מחירם נע בין 500 ש"ח ועד אלפי שקלים. גם המדפסות הזולות שבין מדפסות אלו, מסוגלות להדפיס תצלומים באיכות טובה מאד. אלו לרוב מדפסות קומפקטיות בגודל, כך שאין בעיה להחזיק אותן בבית. לפעמים הן אף מגיעות עם חריצים המיועדים להתקנת כרטיס זיכרון של מצלמות וצג צפייה בתמונות. החיסרון של מדפסות אלו היא עלות החומרים הגבוהה. - הנייר המיוחד והדיו בו משתמשים, הופכים את השימוש בהן ליקר מאוד ולא מתאים לכל כיס.

 מדפסת דיו משולבת- מדפסת זאת מספקת לכם אפשרות לצלם מסמכים, להדפיס (גם הדפסה צבעונית), לסרוק ולפקסס. המחירים שלה מתחילים מ- 400 ש"ח ומעלה. זוהי לא מדפסת המתאימה להדפסה אינטנסיבית.

 מדפסת לייזר – מדפסת הלייזר לרוב מתוחכמת יותר ואמינה יותר. היא מציעה אפשרות להדפיס כמות רבה של מסמכים בעלות נמוכה, ואיכות פלט גבוהה. חסרונותיה הם: אי האפשרות להדפסה צבעונית ומחירה הגבוהה- לרוב מ- 700 ש"ח ומעלה, אם כי אפשר למצוא גם מדפסות לייזר גם ב- 450 ש"ח, אך דגמים אלו פשוטים יותר, פחות מתחוכמים, מדפיסים רק בשחור לבן וקומפקטיים בגודלם.
מדפסות לייזר צבעונית, עולה כיום החל מ- 1300 ש"ח ומעלה ומימדיה גדולים יותר מאלו של מדפסת הלייזר שחור-לבן. החסרון שלה טמון בכך שהדפסות הצבע שלה יוצאות פחות יפה מאלו של מדפסת הפוטו בטכנולוגיית הזרקת הדיו. אך אם אתם רוצים מדפסת המכילה הכל, כלומר: גם מדפיסה מסמכים וגם תמונות, גם בשחור וגם בצבע, ועובדת יפה בהדפסת כמויות גדולות, זוהי המדפסת שאתם רוצים.

כל הדגמים שהזכרנו בכתבה זו מהווים כ-90 אחוז משוק המדפסות. ישנן כמה מדפסות פחות נפוצות שלא הזכרנו כאן בכתבה ואולי זה המקום להזכירן: מדפסות לברקוד, מדפסות A3 המתאימות לפוסטרים, מדפסות דיו התומכות בהדפסה על תקליטורים ומדפסות צבע הפועלות על טכנולוגיית השעווה התרמית.


לאחר שתגיעו להחלטה על סוג המדפסת שנראה לכם שתתאים לצרכים שלכם, הינכם מוזמנים להיכנס למדריך הספציפי על אותה מדפסת, על מנת שתדעו עוד פרטים על אותה מדפסת בטרם קנייתה.

א.א. המיכון הנכון | א.ת ראשון לציון | ת.ד 5197 | טל: 03-9511473 | פקס: 03-9510736 | דוא"ל info@mikn4u.co.il כל הזכויות שמורות: א.א המיכון הנכון בע"מ 2010

א.א. המיכון הנכון - מיכון משרדי מתקדם: מדפסות משולבות, מדפסות לייזר ש/ל, צבע, מכונות צילום A3, פקסים, טונרים למדפסות, ראשי דיו למדפסות, מגרסות, סורקים, ציוד יד שנייה, מדפסות משומשות, השכרת מדפסות, השכרת מכונות צילום, מכונות משולבות

אקסטרה: קידום אתרים, בניית אתרים | אחסון אתרים