מדפסות, מכונות צילום, פקסים

מדריך קניה למדפסות משולבות


מדריך קניה למדפסות משולבות

מדריך קניה למדפסות משולבות

מדפסות משולבות נותנות לכם אופציה להרבה יותר פונקציות, בפחות מקום. אך, מצד שני, תקלה במדפסת כזאת,  והמשרד מושבת לגמרי....
מדפסות משולבות (Multi Function Printers) כשמן כן הן: משלבות מספר פונקציות יחד. הן כוללות בתוכן גם פקס, גם סורק, גם מדפסת וגם מכשיר לצילום, במכשיר אחד, קטן יחסית. כאשר קניית מכשיר אחד כזה, עולה פחות מקניית כל אחד מהם בנפרד ולכן הוא פתרון מצויין למשרד או לבית, כל זה בתנאי שאין לכם צורך לעשות שימושים גרפיקאיים מקצועיים  שבהם איכות הסריקה וההדפסה צריכה להיות מושלמת. אם מדובר על שימוש ביתי או משרדי רגיל, סביר להניח שאיכות ההדפסה והסריקה של המדפסת המשולבת הרגילה, תספיק עבורכם, וכך גם תחסכו במקום, וגם תשלמו פחות כסף.
אם אתם נוהגים להדפיס הרבה, עדיף לכם לקנות מדפסת לייזר ולא מדפסת דיו ובכך לחסוך בהוצאות מיכלי דיו.  כמובן שגם במדפסות הלייזר ניתן למצוא את המשולבות ואת אלו שאינן משולבות, וכמו שנאמר לגבי מדפסות הדיו: תלוי מה הצרכים שלכם. אם הצרכים שלכם הינם משרדיים פשוטים, עדיף לכם לקנות מדפסת לייזר משולבת ולא לקנות מדפסת לחוד, פקסמיליה לחוד, וסורק לחוד. אם ברשותכם סטודיו לגרפיקה, לדוגמא, עדיף לכם לקנות כל מכשיר בנפרד, ובאיכות מעולה, על מנת לקבל את הטוב ביותר מכל פונקציה.

לפני שתגשו לקנות מדפסת משולבת, כדאי שתלמדו את ההבדלים בין סוגי המדפסות השונות, הנמצאות כיום בשוק.  הדברים שכדאי לדעת לפני שקונים מדפסת הם: התכונות הנתמכות. כאשר מדברים על התכונות הנתמכות מתכוונים לארבעת תכונות בסיסיות אלו:
 הדפסה
 סריקה
 צילום
 פקס
כאשר חלק מהמדפסות המשולבות יודעות רק להדפיס, לסרוק ולצלם מסמכים ולא כל המדפסות המשולבות יודעות גם להעביר ולקבל פקס.
חלק מהמדפסות המשולבות יודעות לפעול באופן עצמאי לחלוטין, גם אם הן לא מחוברות למחשב. היתרון הוא בכך שלא צריך להדליק את המחשב עלך מנת לבצע הדפסה.

על פי צורת מכשיר המדפסת, ניתן לזהות בקלות איך הוא סורק מסמכים ותמונות, משמע:
אם המדפסת משולבת עם פקסמילה, אזי היא תזכיר בצורתה החיצונית מכשיר פקסמיליה. מדפסת כזו מבוססת על מנגנון גלילה על מנת שתהיה נוחה לשימושי פקסמיליה, אבל אי אפשר למשל לצלם בה עמוד מספר. אחוז נכבד מהמדפסות המשולבות מבוססות על משטחי סריקה אופקיים, דבר ההופך אותן למומלצות ביותר עבור רוב המשתמשים.
 
למדפסת באופן כללי, ישנן כמה טכנולוגיות הדפסה. רוב רובן של המדפסות מבוססות על טכנולגיית הזרקת דיו אשר זולה יותר. אלו המבוססות על טכנולוגיית הלייזר נמצאות גם כן בשוק, אך פחות נפוצות לשימוש, בעיקר כוון שמחירן גבוהה יותר. הן עולות כאלף ש"ח לדגם פשוט, ובערך כפול מזה, לדגם איכותי יותר. מדפסות הלייזר בדרך כלל אינן תומכות בהדפסת צבע, אך הן אמינות יותר ממדפסות דיו, ומהירות הדפסתן גדולה בצורה משמעותית מזו של מדפסות הדיו. מעבר לכך שהן גם תומכות בלא מעט תכונות מתקדמות. ניתן למצוא גם מדפסות לייזר משולבות בהדפסת צבע, אך הן לא נפוצות, ומחירן בשוק מתחיל מ- 1500 שקל ומעלה.
המימשק של רוב המדפסות המשולבות מתחבר למחשב בממשק USB שהוא גם האידיאלי ביותר.
מבחינת רזולציה, חשוב לבדוק מהי הרזולציה של הדפסת טקסט במדפסת אותה אתם מתעדים לקנות. ראוי לדעת שרזולציית המינימום היא: 600dpi,  וש - 1200dpi הינה רזולציה נהדרת למדפסת דיו.

מהירות ההדפסה המצויינת על מדפסות לייזר היא בדרך כלל מדוייקת. לעומת זאת, היצרנים, בדרך כלל נוטים להפריז במהירות ההדפסה שהם מציינים על מדפסות הזרקת דיו ולכן זו נקודה שכדאי לשים לב אליה. יחד עם זאת, ולמרות הנטייה להפרזה של היצרנים, אפשר להסתפק במהירות הדפסה של 10 עד 12 עמודים לדקה, דבר אשר יבטיח שלא מדובר במדפסת מיושנת. אומנם ניתן למצוא גם מדפסות המדפיסות 20 עמודים בדקה אך חשוב לשים לב לאיזה 20 עמודים התכוונו היצרנים. האם מדובר על 20 עמודים מלאי תוכן או לא. היות שככל שיש בדף יותר תוכן, מהירות הדפסתו תרד, ולכן בכל מקרה, כדאי לחלק את מהירות ההדפסה או ההספק, שהיצרנים מציינים, לשניים.
רוב המדפסות הנמכרות כיום בשוק, תומכות בפונקציות הדפסה על: נייר, שקפים, מעטפות, ומדבקות. מומלץ לוודא ליתר ביטחון, טרם קניית המדפסת, שהיא אכן תומכת בפונקציות אלו.

כאשר מדובר על מגשי נייר: ישנם הדגמים הפשוטים יותר הכוללים מגש נייר המתאים ל-50 או 100 דף.  לעומתו, בדגמים היקרים והאיכותיים יותר, ישנה אופציית הכלה של יותר ממאה דפים, ולעיתים יש אף יותר ממגש אחד. במדפסות המשולבות ישנו מנגנון הזנת נייר שהינו מובנה, דבר המאפשר לצלם או לסרוק עשרות דפים בפעולה אחת. יחד עם זאת, דגמים אלו הם מאד יקרים והפשוטים שביניהם עולים אלף ש"ח ומעלה.
כאשר מדובר על מיכלי דיו : כמו במדפסות הדיו הפשוטות, גם במדפסות הדיו המשולבות, ישנם דגמים בהם מיכלי הדיו נפרדים, וישנם כאלו המגיעים כיחידה אחת, ולכן עלותם יקרה יותר בצורה משמעותית.

אם ברצונכם במדפסת המשמשת גם כפקס, גם כסורק, וגם כמכשיר צילום, חשוב שתדעו שהמדפסת המשולבת, לא סורקת כמו שסורק מכשיר סריקה נטו, ולא מפקססת כמו שמפקסס מכשיר פקס נטו. יחד עם זאת, לרוב, פונקציות אלו, במדפסת המשולבת הן עדיין משביעות רצון.
כאשר מדובר בצילום מסמכים, המדפסות המשולבות עושות עבודה לא פחות טובה ממכונות צילום מקצועיות, וחסרונן היחיד בעצם, הוא מחיר העלות הגבוה פר דף.
חלק מהמדפסות המשולבות מאפשרות ביצוע צילום מסמכים בלחיצת כפתור בודדה, במקום דרך המחשב. דבר המקל מאד את החיים. לכן, ומשום כך, כדאי לברר דברים אלו לפני שקונים את המדפסת, כלומר להשוות את קיצור, או קלות ביצוע הפעולות השונות בין כל אחד מהמכשירים הרלוונטים עבורכם לפני ביצוע הקנייה.

כאשר אתם הולכים לקנות מדפסת משולבת, אתם בעצם מחפשים, בין השאר, לחסוך במקום ולכן, אם כבר, אז כבר, כדאי לקנות מדפסת משולבת קומפקטית שלא תשלט לכם על החדר במשרד או בבית. מעבר לגודל הפיזי של המדפסת כדאי גם לבדוק את נפח הזכרון שלה. במדפסת משולבת, כדאי לשים לב, ולא לקנות מדפסת משולבת בעלת נפח זכרון של פחות מ- 8 MB .
אנו מקווים שהמלצותינו, יעזרו לכם בבחירת המדפסת המשולבת האידיאלית עבורכם. אנו ממליצים לכם בחום, לעשות סקירת שוק מקיפה טרם קניית המדפסת או המדפסות. כאשר אנו מדברים על סקירת שוק מקיפה, אנו מתמקדים בשלושה דברים:
1. שרות .
2. איכות המכשיר .
3. מחיר המכשיר.


בהצלחה!

 

 


א.א. המיכון הנכון | א.ת ראשון לציון | ת.ד 5197 | טל: 03-9511473 | פקס: 03-9510736 | דוא"ל info@mikn4u.co.il כל הזכויות שמורות: א.א המיכון הנכון בע"מ 2010

א.א. המיכון הנכון - מיכון משרדי מתקדם: מדפסות משולבות, מדפסות לייזר ש/ל, צבע, מכונות צילום A3, פקסים, טונרים למדפסות, ראשי דיו למדפסות, מגרסות, סורקים, ציוד יד שנייה, מדפסות משומשות, השכרת מדפסות, השכרת מכונות צילום, מכונות משולבות

אקסטרה: קידום אתרים, בניית אתרים | אחסון אתרים