דלג לתוכן הראשי

מדפסות לייזר - מושגים טכנים

  • מק"ט : XBP6GJ2R9W
אזל המלאי עבור /

תיאור:

עד לתקופה האחרונה, מדפסות הלייזר היו נפוצות בעיקר בסביבה העסקית והיה נדיר מאוד למצוא אותם בבתים פרטיים. למרות שמדפסת הלייזר הייתה תמיד עדיפה בכל מה שקשור למהירות, אמינות, איכות, ועלויות שוטפות, המשתמשים הביתיים העדיפו במשך השנים את מדפסות הזרקת הדיו.
על אף שמדפסות הזרקת הדיו הן אמינות פחות ומדפיסות טקסט באופן הרבה פחות חד מלייזר, כשמשווים אותן למדפסות לייזר הן הרבה יותר זולות ולרוב גם מדפיסות בצבע.
תוסיפו לזה את העובדה שברוב המקרים הן גם הרבה יותר קומפקטיות ממדפסות הלייזר העסקיות ותקבלו את הסיבה שמדפסות הדיו נמצאות היום על רוב השולחנות הביתיים.
אבל בשנים האחרונות נוסדה קטגוריה חדשה של מוצרים, שמשנה את המשוואה: מדפסות לייזר קומפקטיות וזולות. המחירים (החל מ-550 ש"ח) כבר לא הרבה יותר גבוהים מאלה של מדפסות הדיו. אבל האיכויות והמהירויות עדיין גבוהות משמעותית, והחומרים המתכלים זולים יותר. לכן, אם אתם מדפיסים הרבה, והדפסה צבעונית פחות חשוב לכם, הפתרון המתאים לכם ביותר הוא לייזר ביתי.
עלויות בין לייזר לדיו
את ההשוואה בין לייזר לדיו אפשר לצמצם לעובדה חשובה אחת: עלות הדפסת דף טקסט. במדפסת דיו ממוצעת מגיעה העלות (שכוללת בתוכה את עלות הדיו/טונר) לכ-30 עד 40 אגורות, מול עלות 10 עד 20 אגורות במדפסת לייזר ביתית. ההפרש אולי נשמע לכם קטן, אבל מספיק שתדפיסו 5 דפים ליום במשך שנה כדי שמדפסת הדיו תעלה לכם, בפועל, יותר מהלייזר.
לדוגמה, אם יש לכם משרד קטן ואתם מדפיסים 20 דפים ליום, השקעה של 500 ש"ח נוספים במדפסת לייזר, יכולה לחסוך לכם בתוך שנה אחת הוצאה נוספת של כ-1500 ש"ח על דיו.
בהשוואה בין מדפסות דיו למדפסות לייזר צבעוניות מתברר שהחיסכון גדול פי כמה. הדפסת תמונות וגרפיקה מבזבזת כמויות עצומות של דיו צבעוני יקר, והעלות לדף יכולה להגיע למספר שקלים. מדפסת לייזר צבעונית תעשה את זה בעלות של עד 90 אג' לדף, אבל תצטרכו להשקיע במדפסת סכום שמתחיל ב-1300 ש"ח.
לפני שאתם מחליטים, כדאי שתיקחו בחשבון שמדפסת לייזר אומרת גם: פחות תקלות, פחות דפים שנתקעים, וגם הדפסה הרבה יותר יפה שאינה נמרחת. בהדפסת טקסט ללייזר אין תחרות.
מה צריך לדעת לפני שקונים ?
לפני שתוכלו לבחור במדפסת המתאימה לכם, יש כמה מושגים שעליכם להכיר. ננסה להסביר אותם ולהבין תוך כדי מה דרוש לכם:
אחריות, שירות ואמינות
למרות שלייזר היא טכנולוגיה אמינה מאד, עליכם להניח שהמדפסת שתקנו תעשה יום אחד בעיות, ואתם תרצו לתקן אותה. במקרה כזה אתם תגלו את החשיבות של האחריות והשירות.
כדאי לבדוק איפה האחריות תקפה, כלומר האם תצטרכו לנסוע למעבדת היבואן או לחנות בה קניתם את המוצר או שהאחריות בבית הלקוח. שווה לשלם עוד כמה שקלים בשביל לקצר את המרחק.
DPI רזולוציה (Dots per inch)
יחידת המידה המתייחסת לאבחנה (רזולוציה) של ההדפסה. תיאורטית, אבחנה גבוהה יותר אומרת הדפסה חדה ואיכותית יותר, אם כי יש יוצאים מן הכלל (למשל, השוואה בין לייזר להזרקת דיו לפי רזולוציה היא שגויה, בגלל הבדלי הטכנולוגיה).
ה-dpi מתייחס למספר הנקודות שהמדפסת יכולה לדחוס זו לצד זו באינטש אחד.
למשל: 300dpi אומרים שבאינטש מרובע יהיו300x300 נקודות. כדי לקבל הדפסת טקסט טובה, נדרשת רזולוציה של600dpi לפחות, ואת זה נותנות כל מדפסות הלייזר. דגמים מסוימים תומכים ברזולוציות גבוהות יותר, שעשויות להיות שימושיות אם אתם מרבים להדפיס תרשימים מורכבים.
PPM עמודים לדקה (Pages per minute)
היא יחידת המידה המשמשת כדי למדוד את מהירות ההדפסה לדף A4. לדוגמא 10ppm, אומר שמרגע שהמדפסת מוכנה להדפסה (כל מדפסות הלייזר זקוקות לכמה שניות כדי "להתחמם"), היא מסוגלת להדפיס 10 דפים בכל דקה נתונה.
בניגוד לטכנולוגיית הדיו, הבדלי המהירות בלייזר בין הדפסות פשוטות להדפסות מורכבות, אינם גדולים. ההבדלים בין המהירויות של מדפסות שונות, לעומת זאת, עשויים להיות גדולים מאד.
טווח המחירים האופייני למדפסות הלייזר הביתיות (550-1100 ש"ח) לדגמים "בסיסיים" במהירות 10ppm ודגמים מהירים שמגיעים למהירויות של 28ppm ויותר.
טווח המחירים האופייני למדפסות הלייזר העסקיות (990-3500 ש"ח) לדגמים "בסיסיים" במהירות 10ppm ודגמים מהירים שמגיעים למהירויות של 55ppm ויותר.
טונר  Toner
האבקה השחורה ה"דיו" של מדפסות הלייזר, ושתקבע עד כמה השימוש במדפסת הספציפית שתקנו יהיה משתלם. הטונר מגיע במחסניות שמחירן יכול לנוע בין 150 ל-500 ש"ח, בהתאם לדגם וליצרן. כדאי לשים לב שלפעמים דווקא מחסניות הטונר היקרות יותר מספיקות לפחות הדפסות 1500-3000 דפים, והזולות ליותר 5000 ואפילו 10,000 דפיםׂ.
כמות הדפים למחסנית טונר נמדדת לפי מידה בינלאומית
גם כאן, כמו במדפסות הדיו ניתן לקנות לחלק מהמדפסות מחסניות תואמות או ממוחזרות במחיר נמוך יותר, אבל חשוב לשים לב שהן לא פוגעות באחריות שיש לכם על המדפסת.
זיכרון
גם למדפסת הלייזר יש זיכרון RAM המשמש אותה בזמן העבודה. למרות שגם למדפסות הזרקת דיו יש זיכרון, במדפסות הלייזר יש לנפח הזיכרון חשיבות גדולה יותר מכיוון שהן שומרות את הדפים בזיכרון ומדפיסות אותם בבת אחת (בניגוד למדפסות הדיו ששומרות בכל פעם שורה אחת בלבד).
זיכרון קטן מדי עלול לפגוע בביצועים במשימות הדפסה כבדות יותר, או לאלץ אתכם להדפיס אותן באיכות נמוכה. המינימום ההכרחי של זיכרון הוא 8MB וזה מה שמציעים רוב הדגמים הביתיים. בדגמים מסוימים יש 12MB ועד 32MB שיהיו שימושיים אם אתם מתכננים משימות הדפסה כבדות במיוחד (למשל, מסמכי PDF עמוסים תרשימים באורך של עשרות עמודים).
מגשי הזנת הנייר
במדפסות הזולות ישנם מגשי נייר שמספיקים בקושי ל-100 דפים ובדגמים הקצת יותר יקרים אפשר למצוא מגשים ל-250 דפים ועד 500 דפים, יותר ממגש נייר אחד - מה שמועיל במקרה שאתם זקוקים בקביעות ליותר מסוג אחד של נייר להדפסה
מגשי הנייר גדולים יותר אומרים פחות כאבי ראש ובאופן עקרוני גם פחות נטייה של הדפים להיתקע, כי מגש גדול אומר מנגנון יותר מרווח.
גודל נייר A4/Letter
שני גדלי הנייר הסטנדרטים בהם תומכת כמעט כל מדפסת. אם אתם זקוקים למדפסת שתעשה קצת יותר, כדאי לבדוק באיזה גדלים ,סוגי נייר ומשטחי הדפסה נוספים היא תומכת. גם אם היום אתם לא צריכים מדפסת שיודעת להדפיס על מעטפות, מדבקות, שקפים, וכרטיסיות, יכול להיות שבעתיד לא תוכלו בלי זה.
מצבי הדפסה
אם המדפסת שאתם הולכים לקנות מסוגלת להדפיס 600dpi בקצב של 10 עמודים לדקה או יותר, אז ספק אם תצטרכו יותר.
אבל כדאי בכל זאת לשים לב באילו מצבי הדפסה נוספים היא תומכת. יש מדפסות שמאפשרות הדפסה שקטה, הדפסה חסכונית (שתצמצם את ההוצאה על טונר), הדפסת דופלקס (משני צדי הדף), הדפסת מראה, וכדו'.
אם אחד מהמצבים האלה חשוב לכם במיוחד, כדאי שתבדקו שהמדפסת שלכם תומכת בו.
ממשקים ותאימויות
כל מדפסות הלייזר מגיעות עם ממשק USB וחלקן כוללות גם יציאה מקבילית (Parallel) שתתאים לשימוש עם מחשבים ישנים או תוכנות מיוחדות שדורשות יציאה מקבילית. הדגמים המעט יקרים יותר כוללים כרטיס רשת מובנה שיאפשר חיבור לרשת הביתית שלכם .
לאחרונה יצאו דגמים שכוללים מתאם Wi-Fi מובנה, שיהיה שימושי אם יש לכם רשת ביתית אלחוטית או מחשב נייד.
מבחינת תאימות לסביבות הפעלה, רוב הדגמים תואמים ל- Windows ומקינטוש וחלקם גם ל- Linux .
אמולציה / שפת הדפסה
שימושים ספציפיים יש חשיבות לאופן שבו המדפסת יודעת "לדבר" עם היישומים. אולי תיתקלו במושגים כמו SPL, PCL, Post Script וכו'.
אינכם צריכים להתמצא במושגים האלה, אבל אם אתם משתמשים בתוכנות "מיוחדות" כדאי לבדוק מה הדרישות המיוחדות שלהן.
כולל תוכנות DOS שבמקרים מסוימים זקוקות לתמיכה מיוחדת מצד המדפסת.
זמן אספקה ותנאי רכישה:

אספקת המוצרים

1. אספקת המוצרים תהיה ע"פ המועד שהתחייבה החברה במפרטי המוצרים.
2. תהליך האספקה יחל אך ורק לאחר קבלת אישור העיסקה מחברת כרטיסי האשראי.
3. החברה עושה הכול ביכולתה ע"מ שהמוצרים יגיעו ללא איחור. לעיתים קורה איחור באספקות מוצרים הנובעים מעיכובים שאינם בשליטתנו. לכן יש להבהיר שלא יינתן פיצוי כספי כלשהו עבור איחור משלוח.
4. דמי משלוח יחוייבו ע"פ המחיר שנקבע לכל מוצר ומוצר, בהזמנה מתחת ל 250 ש"ח יחוייב הלקוח ב 40 ש"ח דמי משלוח.
5. מחירי המשלוח המצויינים באתר אינם תקפים לאזור אילת והערבה ולאיזורים ביו"ש או יישובים מרוחקים. מחירי משלוח סופיים ניתן לקבל מנציגי החברה.

מדיניות החזרת מוצרים:

החזרת מוצרים וביטול עסקה

1. לקוח המעוניין לבטל עסקה שעשה, רשאי לעשות זאת בכפוף ובהתאם להוראות החוק להגנת הצרכן התשמ"א 1981.
2. החזרת מוצרים תתאפשר אך ורק בשלמותם ובאריזתם המקורית.
3. החברה תנכה מסכום ההחזר את עלויות המשלוח וההוצאות שנגרמו לה בעקבות החזרת המוצרים.
4. החזרת מוצרים תתבצע אך ורק במשרדי החברה ללא קשר למיקום הלקוח, אם הלקוח מחליט לשלוח את המוצר ע"י חברת שליחויות, יהיה הלקוח אחראי למצב המוצר שהחזיר.
5. לא ניתן להחזיר מוצר שנעשה בו שימוש.
6. למרות האמור לעיל, היה והחברה הסכימה לפנים משורת הדין לקבל בחזרה מוצר שנעשה בו שימוש על ידי הלקוח - ינוכו מסכום ההחזר דמי המשלוח וסכום אשר יוחלט עליו ע"י החברה.

מבוא

א. א. המיכון הנכון עושה כמיטב יכולתה על מנת להעניק ללקוחותיה שירות איכותי, אמין ומקצועי. לנגד עינינו, עומדים טובת הלקוח, צרכיו, רצונותיו ודרישותיו. ואנו פועלים על מנת להבטיח את שביעות רצונו מהמוצרים והשירות המסופקים על ידינו.

כל רכישה באתר כפופה להסכמת הלקוח לתנאים המופיעים בתקנון זה.
קניה באתר זה מעידה כי הלקוח קרא את כל הכתוב בתקנון האתר, כי הוא מסכים לכל תנאיו וכי לא תהיה לו כל טענה או תביעה כנגד החברה, אלא אם כן הופר תנאי כל שהוא מתנאי תקנון זה.
החברה רשאית לשנות ולעדכן את תקנון האתר בכל עת שתחפוץ ע"פ שיקול דעתה הבלעדי.

תמונות המוצרים המוצגות באתר הינן להמחשה בלבד.
כל המחירים המוצגים באתר כוללים מע"מ.
סמכות השיפוט בכל עניין ומחלוקת תהיה נתונה אך ורק לבתי המשפט בתל אביב.
תקנון זה כתוב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אין בכך לפגוע בבני המין אשר התקנון אינו מנוסח בלשונו.

הזמנת מוצרים

1. מחירי המוצרים באתר אינם זהים למחירי המוצרים בחנויות החברה ואינם כפופים למבצעים והנחות אותם החברה מפרסמת מעת לעת בערוצי המכירות השונים.
2. כל טעות בהזמנה תהיה באחריות הלקוח, אלא אם כן יוכח אחרת ע"י הלקוח. מוסכם בזאת כי חובת ההוכחה תחול אך ורק על הלקוח.
3. אין החברה מתחייבת על זמינות המוצרים במלאי באופן תמידי. במידה ולקוח הזמין מוצר שלא קיים במלאי, החברה מתחייבת להודיע זאת ללקוח תוך 72 שעות (ימי עסקים בלבד) ממועד אישור ההזמנה, והחברה לא תישא באחריות כל שהיא בגין זאת.
4. טעה נציג החברה וקיבל הלקוח מוצר אשר לא הזמין, תישא החברה בעלויות איסוף המוצר השגוי ובמשלוח המוצר המבוקש.
5. באפשרותך לשלם במזומן שטרות ו/או בהעברה בנקאית ו/או באמצעות כרטיס אשראי תקף אשר ניתן לסליקה על ידי אחת מחברות כרטיסי האשראי הפועלות בישראל כדין. את מספר כרטיסך ופרטיו תידרש לספק לנציג המכירות.

אספקת המוצרים

1. אספקת המוצרים תהיה ע"פ המועד שהתחייבה החברה במפרטי המוצרים.
2. תהליך האספקה יחל אך ורק לאחר קבלת אישור העיסקה מחברת כרטיסי האשראי.
3. החברה עושה הכול ביכולתה ע"מ שהמוצרים יגיעו ללא איחור. לעיתים קורה איחור באספקות מוצרים הנובעים מעיכובים שאינם בשליטתנו. לכן יש להבהיר שלא יינתן פיצוי כספי כלשהו עבור איחור משלוח.
4. דמי משלוח יחוייבו ע"פ המחיר שנקבע לכל מוצר ומוצר, בהזמנה מתחת ל 250 ש"ח יחוייב הלקוח ב 40 ש"ח דמי משלוח.
5. מחירי המשלוח המצויינים באתר אינם תקפים לאזור אילת והערבה ולאיזורים ביו"ש או יישובים מרוחקים. מחירי משלוח סופיים ניתן לקבל מנציגי החברה.

החזרת מוצרים וביטול עסקה

1. לקוח המעוניין לבטל עסקה שעשה, רשאי לעשות זאת בכפוף ובהתאם להוראות החוק להגנת הצרכן התשמ"א 1981.
2. החזרת מוצרים תתאפשר אך ורק בשלמותם ובאריזתם המקורית.
3. החברה תנכה מסכום ההחזר את עלויות המשלוח וההוצאות שנגרמו לה בעקבות החזרת המוצרים.
4. החזרת מוצרים תתבצע אך ורק במשרדי החברה ללא קשר למיקום הלקוח, אם הלקוח מחליט לשלוח את המוצר ע"י חברת שליחויות, יהיה הלקוח אחראי למצב המוצר שהחזיר.
5. לא ניתן להחזיר מוצר שנעשה בו שימוש.
6. למרות האמור לעיל, היה והחברה הסכימה לפנים משורת הדין לקבל בחזרה מוצר שנעשה בו שימוש על ידי הלקוח - ינוכו מסכום ההחזר דמי המשלוח וסכום אשר יוחלט עליו ע"י החברה.

אופן התשלום

1. התשלום עבור מוצרים הנמכרים באתר יתבצע ע"י כרטיס אשראי תקף, תיקני וחוקי.
2. כל תשלום בצורה אחרת יהיה אך ורק תוך תיאום עם אחד מנציגי החברה ובהסכמתו.
3. במידה ובמהלך הרכישה יוזנו ע"י הלקוח פרטים לא נכונים של כרטיס האשראי, לא תהיה אחראית החברה על עיכובים בהספקת המוצר לבית הלקוח.
4. שימוש לא תקין בכרטיסי אשראי או מתן פרטים כוזבים בכל הנוגע לכרטיסי אשראי הינו עבירה פלילית, והחברה לא תהיה קשורה בכל צורה שהיא לפעילות מעין זאת.

אחריות

1.כל המוצרים הנמכרים באתר נושאים אחריות.
2. במפרטי המוצרים תצויין תקופת האחריות והיקפה לכל מוצר ומוצר.
3. מימוש האחריות הינה במשרדי החברה, למעט מוצרים שבהם מימוש האחריות ייעשה במעבדות היבואן/ היצרן של אותו מוצר. בכל מקרה שבו לא צויין במפורש שירות במסגרת האחריות יינתן באתר הלקוח, יהיה על הלקוח לדאוג להביא את המוצר לבדיקה ותיקון במעבדות השייכות לאותו מוצר.
4.בכל מקרה של אחריות מעל שנה על מוצר, תהיה האחריות בשנה הראשונה במעבדות היבואן ולאחר מכן במעבדות החברה, אחריות שנה שניה מותנית ברכישת טונרים מהחברה בלבד.
5. מודגש כי עלויות משלוח של מוצרים תקולים יחולו על הלקוח בלבד.
6. פגיעה פיזית במוצר או נזק אשר נגרם כתוצאה משימוש לא נאות במוצר יגרום להסרת האחריות.
7. מוצר שהאחריות עליו ניתנת ע"י היבואן/ יצרן (וכך צויין במפרטי המוצר) – לא תהיה לחברה (א.א. המיכון הנכון בע"מ) כל אחריות לגבי המוצר לאחר שנקנה ממנה, כלומר מרגע הרכישה, בכל בעיה שמתעוררת בקשר לאותו מוצר, על הלקוח לפנות לחברה שסיפקה את האחריות לאותו מוצר.
8. שירות באתר הלקוח
השירות יינתן ללקוחות אשר רכשו את השירות.
השירות מותנה ברכישת טונרים למדפסת מחברת א.א. המיכון הנכון בע"מ וזאת בתנאי שהלקוח רכש טונרים המתאימים למדפסת בתקופה של לפחות 6 חודשים קודם תיקון המדפסת.

הצהרת פרטיות

1. במהלך ההתקשרות עם הלקוח ובתהליך הרכישה אנו נוקטים באמצעי הזהירות היעילים ביותר בכדי לשמור ככל הניתן על סודיות המידע.
2. צוות האתר מתחייב בכל זמן לשמירה על סודיות מוחלטת בכל הנוגע לזהות הלקוח ופרטי התשלום.
3. החברה מתחייבת לא לעשות שימוש כל שהוא בפרטי התשלום מלבד לצורך ביצוע הרכישה אותה ביקש הלקוח לבצע.
4. פרטי התשלום אינם נשמרים במערכת ונמחקים ממערכת בסיום העסקה אותה ביצע הלקוח.